czwartek, 12 września 2019

Wygląd karbonu i hamowanie jak na dobrych alusach - czy to możliwe?

Szukasz dobrych kół o wyglądzie karbonu i parametrach hamowania jak w dobrych kołach aluminiowych? Jeżeli tak, to mam dla Ciebie coś specjalnego - ceramiczne obręcze Boyd Altamont w wersji 30mm!O tych obręczach już było w poprzednich wpisach:

W skrócie - prawdziwe ceramiczne obręcze, gdzie ceramika wytrzymuje próbę czasu. Wynika to z technologii w jakiej obręcze są wykonywane - POV. Jest to obecnie jedyna technologia, która się sprawdza. Większość innych producentów jedynie natryskuje ceramikę a to starcza zaledwie na kilka tysięcy kilometrów.

W tym projekcie miałem okazję zrobić koła na tych obręczach w wersji 30mm. Wyższy profil kierowany jest dla wielbicieli "Aero" lub osób, które szukają nieco sztywniejszych kół. Standardowo przy tych piastach, na przód poszły najlżejsze szprychy Pillar Wing20, ponieważ przednia piasta ma bardzo szeroko rozstawione kołnierze. Przy takiej geometrii, nawet cieniutkie szprychy zapewnią wystarczającą sztywność boczną koła.


Jedna szprycha Wing 20 to 4.3g. Bardzo dobra waga, pozwala na urwanie ok 20g na kole.


Na tył poszły szprychy Wing21 i 22. Grubość szprych została dobrana do parametrów klienta, jego wagi i mocy w nodze.


Koła już w zestawie mają taśmę Boyd oraz klocki hamulcowe Swiss Stop.


W tej konfiguracji, wagowo wyszło 1540g. Bardzo dobry wynik jak na profil 30mm alu. Koła bardzo sztywne, świetnie wyglądające i przede wszystkim zapewniające mocne hamowanie w każdych warunkach pogodowych.

Zapraszam do kontaktu.

T.
blog-wheelbuilding

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz