sobota, 14 grudnia 2019

Zestaw Granfondo dla długodystansowych kolarzy i nie tylko

Granfondo to już drugi gotowy "produkt" kół, zaraz po "The climbers" które niedawno wprowadziłem na rynek.

Główna idea mojej pracowni polega na "szyciu na miarę" kół pod zawodnika, jednak myśląc i spotykając często zawodników jeżdżących maratony, wyszedłem z gotową i dobrze przemyślaną propozycją. Koła, które naprawdę pomagają oszczędzić waty, co jest bardzo ważne podczas długich odcinków. 

Granfondo to zestaw dla ultra kolarzy, szukających sposobów na zaoszczędzenie watów. Najczęściej jest to mega ważne podczas długich dystansów, powyżej 150km i przy dość znacznych przewyższeniach. W takich przypadkach, jeżeli koła toczą się naprawdę lekko i bez oporów wolnobiegu, to po prostu oszczędzamy siłę, która jest na wagę złota.

Cały koncept serii Granfondo polega na specjalnych piastach. Piasty Velotechnic DS1 mają najmniejszy opór wolno biegu spośród wszystkich tradycyjnych piast na rynku.Piasty Velotechnic DS-1 mają tradycyjny system zapadkowy, jednak każda zapadka ma wbudowany magnesik, który przyciąga zapadkę to pierścienia z zębami. Dzięki temu, blaszki, które popychają "pieski" mają dużo mniejszą moc i tym samym wszystko stawia dużo mniejsze opory. To zaś, przekłada się na bardzo małe straty i tym samym koła toczą się praktycznie w nieskończoność:


Małe opory powodują również praktycznie bezgłośną pracę. To jest bardzo fajna rzecz, szczególnie podczas długich dystansów. Wyobraź sobie, że jedziesz przez przełęcze wieczorem lub nocą. Puste ulice i twoje koła, które nie wydają żadnego dźwięku. Mega komfort dla głowy!

Poza małymi oporami i bezgłośną pracą, piasty mają bardzo dobrą geometrię, która powoduje, że koła są sztywne. Do tego powiększona ośka, mocne łożyska, system kasowania luzów, powoduje że piasty są wieczne.

Same piasty nie stworzyły by tak dobrych kół, dlatego do tego zestawu dałem najlepsze węglowe obręcze ze swojej oferty. Powierzchnia hamulcowa to utwardzony karbon bez malowania. Powoduje to bardzo dobre hamowanie w deszczu a jednocześnie nie zużywa nadmiernie klocków hamulcowych. 


Szprychy - oczywiście Pillar Wing. Są to najbardziej aerodynamiczne szprychy na rynku. Przód zrobiony jest z Wing 20, tył Wing 21 po stronie nie-napędowej i Wing 22 po stronie napędowej. Zestaw 20/24h przy obręczach 38mm jest bardzo stabilny w przypadku bocznych wiatrów i wystarczająco mocny dla zawodników do 85kg. 


Waga - 1540g dla tego zestawu.


Złote naklejki zostały dopasowane do naklejek piast.Jeżeli interesujesz się ultramaratonami i szukasz kół, które naprawdę pomogą Ci przejechać dalej, to te koła są stworzone dla Ciebie.


Cena - 4999PLN. Cena zawiera podwójną warstwę taśmy tubeless, zapasowe szprychy+nyple, naklejki i przesyłkę wliczoną w cenę.
Koła dostępne w sklepie internetowym

Zapraszam do kontaktu
Dzięki
Tomek

blog-wheelbuilding

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza