środa, 28 sierpnia 2019

Turkusowe koła na gravel

Kolejna część Sagi na szerokie koła gravelowe. Bardzo podobny zestaw jak w poprzednim wpisie, na szerokich obręczach DT Swiss i piastach Soul Kozaka dla Raoul'a 

Raoul szukał fajnej opcji na kółka, dla swojej gravelowej ramy Kona Sutra, z nietypowymi, bo pomarańczowo-turkusowymi akcentami. Koła miały za zadanie przyjąć opony 45-47C, być lekkie a jednocześnie na tyle mocne, aby unieść zawodnika wraz z osprzętem o łącznej wadze 90kg+Aby zmieścić te wymagania w założonym budżecie, wyszedłem z propozycją obręczy DT XR361, które mają aż 22.5mm szerokości wewnętrznej, a przy tym relatywnie niskiej wadze, bo jedynie 410g dla rozmiaru 29''. 
Piasty od Soul-Kozaka, na zacisk QR, przód i tył 28 szprych. Niska waga piast, mocne łożyska i bezproblemowe sprzęgło to zalety tych piast. Produkcja w 100% Polska. 
Szprychy Pillar PSR 2017, czyli grubość cieniowanej sekcji 1.7mm. Wzmocniona sekcja J-bend na 2.2mm oraz zaplot na trzy krzyże. 


Wynik?

Bardzo sztywne koła, mocne, stabilne i przy tym lekkie, bo poniżej 1500g. Udało też zmieścić się w zakładanym budżecie, 3100 PLN za całość, czyli koła, dedykowane turkusowe naklejki, taśma tubeless, zapasowe szprychy, nyple i wentyle tubeless.

Pięknie wyglądające koła, na każde warunki pogodowe, stworzone na epickie eskapady gravelowe i leśne szutry.


Warto wspomnieć, że przednia i tylna obręcz jest asymetryczna, a to bardzo pomaga, aby uzyskać mocniejszy naciąg szprych po stronie nie-tarczowej na przodzie i nie-napędowej na tyle.

Turkusowe naklejki zostały idealnie dopasowane do sterów Chris Kinga. Wszystko zrobione ze smakiem i szwajcarską precyzją.

Na zakończenie, piasty Soul-Kozaka w limitowanej czarnej wersji, już w krótce w kolejnym projekcie.

Pozdrawiam 
Tomasz
blog-wheelbuilding

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza