niedziela, 3 listopada 2019

Industry 9 używa naszego narzędzia do kalibracji miernika naprężenia szprych!

Ciężka praca popłaca! Już mogę się pochwalić, że jedna z największych firm produkujących piasty i koła, Industry 9 zakupiła od nas narzędzie do kalibracji tensometrów i od tej pory ich mierniki naprężeń będą w 100% poprawnie skalibrowane. To oznacza jedno - jeszcze lepsze koła. 


Większość z nas, zaplataczy kół, wie że jednym z absolutnych kluczy do mocnego i długowiecznego koła jest poprawne naprężenie szprych.

Projekt tego narzędzia rozpoczął się dobry roku temu. Nasz pomysł był dość inny od wszystkich dostępnych na rynku. Maszyna miała być modułowa, a przez to konfigurowalna, miała obsługiwać dowolny typ wagi (waga elektroniczna, cela) i dowolną długość oraz typ szprychy:
- klasyczne stalowe,
- tytanowe
- aluminiowe
- polimerowe (np. berd)
- karbonowe
- Straight pull jak i zwykłe J-bend

Droga do celu była dość długa. Na początku, powstał działający prototyp, światło dzienne ujrzał mniej więcej w kwietniu 2018r. 
Kolejnie, w Styczniu 2019r powstała pierwsza produkcyjna wersja.

Narzędzie zostało sprzedane do wielu mniejszych i większych warsztatów. Prawdziwą pieczątkę przybiło Industrynine, zamawiając od nas narzędzie, a tym samym potwierdzając słuszność idei.


Industry 9 używa bardzo specyficznych szprych, straight pull, aluminium z nietypowym rozmiarem gwintu. "Out of the box" nasze narzędzie obsługiwało szprychy I9, jedyne co musieliśmy dorobić, to swego rodzaju nypel, jako że w kołach I9 przykręca szprychy bezpośrednio do piasty.
Nasz customowy nypel pozwolił na zamontowanie szprychy Industry 9 w maszynie, naprężenie szprychy i wykonanie pomiarów tensometrem. W ten właśnie sposób działa narzędzie i tak Industry 9 od dziś będzie kalibrować swoje mierniki.
Przy okazji zrobiliśmy małe kosmetyczne zmiany, np nowa rączka, mniejsza i wygodniejsza. 

Narzędzie samo w sobie jest przepięknie wykonane, bardzo dobrze pasuje do warsztatu. Przyciąga też uwagę klientów, gdyż jest jedyne w swoim rodzaju. Mając skalibrowane mierniki i takiej klasy narzędzie, możecie śmiało się pochwalić klientom. Wieści szybko się rozchodzą a to generuje nowych klientów i tym samym maszyna szybko się spłaca. Taki mały tip na rozbudowę biznesu ;-)

Ceny i szczegóły w sklepie internetowym. Możecie zamówić samą bazę urządzenia jeżeli macie już cyfrową wagę lub celę. W innym przypadku, polecam zamówić cały komplet, gdyż używamy wysokiej klasy niemieckiej wagi Steinberg.


Wysyłamy do dowolnego kraju na ziemi. Ceny za przesyłkę ustalane są indywidualnie.
blog-wheelbuilding

2 komentarze: